Wycieczki z Prestige Line

Nasza firma oferuje Państwu wynajem samochodów na wycieczki turystyczne
po Pomorzu. Wycieczka luksusowym pojazdem, z wykwalifikowanym i doświadczonym kierowcą to komfort i prawdziwa przyjemność.

Wycieczki z PRESTIGE LINE pozwalają zwiedzić całe Trójmiasto, Frombork, Malbork, Kwidzyn, Półwysep Helski i inne ciekawe miejsca na Pomorzu. Dzięki temu mamy okazję
nie tylko zobaczyć piękne, malownicze tereny, ale też zapoznać się
z niezwykle bogatą historią Pomorza.

Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Malbork

Malbork powstał jako osada wokół zamku stanowiącego siedzibę Zakonu Krzyżackiego wybudowanego w 1274 roku. Historia tego miasta sięga czasów średniowiecza, jest niezwykle bogata i udokumentowana licznymi, dobrze zachowanymi zabytkami.

Do najważniejszych należy oczywiście wspomniany Zamek w Malborku, składający się z trzech osobnych zamków: Zamku Wysokiego, Zamku Średniego oraz Niskiego nazywanego też Przedzamczem. Obiekt ten jest warty zobaczenia nie tylko ze względu na ciekawą historię i architekturę. Od 1961 roku działa tutaj prężnie Muzeum Zamkowe, które posiada w swoich zbiorach bogatą dokumentację, dotyczącą historii zamku, a także niezwykłe kolekcje bursztynu, ceramiki, tkanin, malarstwa, rycin, rzeźb, mebli, militariów i wielu wielu innych.W sezonie letnim muzeum jest czynne codziennie od 9:00 do 19:00, zaś w sezonie zimowym od 10:00 do 15:00.

Golf na Pomorzu

Postołowo Golf Club to pierwsze z proponowanych pól golfowych, położone w Postołowie wśród Pojezierza Kaszubskiego. Zlokalizowane są na nim m.in.: driving range, putting green, bunkry ćwiczeniowe, pro shop, a także obiekt klubowy z restauracją, kawiarnią i barem.

Kolejna opcja to Sierra Golf Club, położony w Pętkowicach koło Wejherowa. Do dyspozycji graczy jest tutaj zadaszony i oświetlony driving range na 26 stanowisk, putting green, chipping green, symulatory oraz analizatory video, a także doskonale wyposażony lokal klubowy (m.in. z własną biblioteką i stołem do snookera).

Jeszcze inne możliwości stwarza Tokary Golf Club, położony nieopodal lotniska w Rębichowie. To pole golfowe wyróżnia się obecnością stadniny koni, a także terenów do szkolenia jazdy konnej. Nie zabraknie również atrakcji takich jak: driving range, putting green, chipping green, akademii golfa i domku klubowego.

Trójmiasto

W skład Trójmiasta wchodzą Gdańsk, Sopot i Gdynia. Są to miasta o niezwykle ciekawej historii i tradycjach, posiadające wiele zabytków, atrakcji turystycznych i miejsc wartych zobaczenia. Będąc więc nad polskim morzem warto zwiedzić te tereny.

Muzeum Stutthof

Sztutowo jest to miejscowość położona 39km od Gdańska. Znajduje się w niej Słynne Muzeum Stuthoff, upamiętniające tragiczne losy jeńców zamkniętych w niemieckim obozie koncentracyjnym, zlokalizowanym na terenie Wolnego Miasta Gdańska.

W miejscu tym znajdował się ogromny obóz, w którym według szacunków przebywało około 110-127 tysięcy więźniów z 26 krajów (głównie Żydów i Polaków). Był to obóz masowej zagłady - ocenia się, że w tragicznych warunkach zginęło w nim około 65 tysięcy więźniów. Powstałe tu z inicjatywy byłych więźniów w 1962 roku muzeum jest bardzo rozległe i zajmuje około 20ha.

Muzeum jest czynne codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00 (w okresie od 1 maja do 30 września) i od 7:00 do 15:00 (w okresie od 1 października do 30 kwietnia).

Frombork

Ciekawym miejscem na Pomorzu jest Frombork. Miasto to jest często nazywane "klejnotem Warmii" lub też miastem Mikołaja Kopernika. Uczony spędził w nim bowiem 33 lata swojego życia, tutaj został też pochowany, pozostało tu też wiele upamiętniających go akcentów.

Począwszy od XIV wieku Frombork jest uważany za jedno z najważniejszych miast Warmii. Posiada on bogatą historię oraz związane z nią zabytki.

Półwysep Helski

Półwysep Helski swój początek ma nieopodal Władysławowa i ciągnie się wzdłuż takich miejscowości jak Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata oraz Hel, który jest położony na jego cyplu. Oddziela on Zatokę Pucką oraz Zatokę Gdańską od Morza Bałtyckiego. Wspomniane miejscowości turystyczne, Zatoka Pucka, malownicze tereny Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, Fokarium czy Latarnia Morska na Helu to miejsca, które rokrocznie przyciągają tu tysiące turystów.